Generic placeholder image

برترین استارتاپ های نرم افزار تشخیص چهره

مقدمه

مدل های تجاری در دنیای دیجیتال، امروزه با برطرف کردن چالش های عموم مردم ودولت ها، تکامل بیشتر و سریع تری دارند. تشخیص چهره نیز  در این مسیر با به وجود آمدن نوآوری ها و عناوین جالب و نوظهوری که برای ما بسیار هیجان انگیز است جانی دوباره به تکامل دانش بخشیده است.

فناوری تشخیص چهره  در سال های اخیر بیشتر از قبل در تیر راس اندیشمندان این حوزه قرار گرفته است و روند رو به رشدی را در جذب محبوبیت خود نزد متخصصان به دست آورده است .

حال در نظر داریم که در این مقاله به استارتاپ های حوزه نرم افزار های تشخیص چهره بپردازیم و بررسی کلی را از فعالیت و محصولات آنان داشته باشیم.

معرفی استارتاپ های این حوزه

 

 

(( Hyper verge ))

این شرکت در سال 2014 کار خود را آغاز کرده است. محل شکل گیری کار این شرکت با سرمایه یک میلیون دلاری در کشور هند است. Hyper verge محصولی را بر پایه یادگیری عمیق روانه بازار کرده است که راه حل های تایید تصویر را به شما تحویل می دهد.

این پلتفرم، همچنین با استفاده ازداده های ماهواره ای و نقشه های دیگری که دریافت می کند، توانایی تشخیص جابجایی اشیا و تغییرات محیط جدید را نسبت به محیط قبلی دارد که در کنار آن نیز پتابایت داده را بینش عملی تبدیل می کند.


(( any vision ))

Any vision  برنامه خود را این گونه تعریف می کند: برطرف کننده چالش های بینایی رایانه ای مبتنی بر هوش مصنوعی برای شرکت ها و سازمان ها.

این شرکت با جذب سرمایه چند صد میلیون دلاری از زیر مجموعه های رژیم صهیونیستی در سال 2015 کار خود را آغاز کرده و مکان فعالیت خود را در سرزمین اشغالی برگزید. نرم افزار این شرکت با شعار فردای بهتر سیستم های هشدار دهنده لیست تماشایی را به عنوان محصول خود معرفی کرد که قابلیت شناسایی افراد مورد نظر و تفکیک آن ها رادارد.

این برنامه با شناسایی این افراد می تواند در عین حفظ اطلاعات هویتی و شخصی آنان، سابقه تماس های آنان را مورد بررسی و نمایش قرار دهد.


(( trust stamp ))

Trust stamp، راه حل مبتنی بر هوش مصنوعی برای موسسات مالی در جهت تشخیص فعالیت های متقلبانه با استفاده از فناوری تشخیص چهره و بیومتریک است. این موسسه فعالیت خود را از سال 2015 در آتلانتا ایالات متحده آغاز کرد.

مبلغ سرمایه گذاری بر روی این مرکز بالغ بر 9 میلیون دلار است که با توجه به فعالیت های چند سال اخیر و پیشرفت هایی که حاصل شده است، این مبلغ به طور کامل سر به سر شده است.

 

اهمیت نرم افزار های این حوزه

در دنیای امروز به دلیل وجود تکنولوژی های مدرن تر از سال های قبل، می توان از این فناوری ها در جهت اداره وکنترل بسیاری از موارد استفاده کرد. برای مثال دیگر برای کنترل یک مکان نیازی به حضور ماموران مخصوص و نگهبانان نیست وتمام کنترل ها و مشاهدات توسط دوربین ها انجام می شود.

از این رو باید بدانید که با توجه به گستردگی شغل ها و تجمع های متعدد مردم در مکان های مختلف شهر ها نیاز به این دسته از برنامه و سیستم ها به وضوح برای راحت تر شدن وسرعت بخشیدن به کار ها احساس می شود.

پیشرفت در ساخت برنامه های بیشتر، در این حوزه از فناوری به راحت تر شدن بسیاری از امور در زندگی روزمره مردم دنیا و برطرف کردن چالش های آنان کمک خواهد کرد.

برای مثال، شما هنگامی که قصد بازکردن قفل صفحه موبایل را دارید یکی از بهترین گزینه ها و راحت ترین ها، استفاده از دوربین جلوی گوشی برای شناسایی چهره شما است. توجه کنید، شما بدون لمس هیچ دکمه و یا واردکردن حتی یک عدد، وارد صفحه اصلی خود شده اید.

جمع بندی

تعداد بسیار زیادی نرم افزار و پلتفرم شناسایی چهره در سرتاسر جهان در حال فعالیت هستند که بسته به اهداف مورد نظر دسته بندی می شوند.

باید دانست که گاه برخی سودجویان نیز با استفاده از فناوری قصد رسیدن به اهداف شوم را دارند و در این مسیر باید با این اهداف نیز مقابله شده و از انجام آنان جلوگیری شود.