Generic placeholder image

فریب سیستم های تشخیص چهره

فریب سیستم های تشخیص چهره

·       مقدمه

اگر نگران استفاده های غیر معمول شرکت‌های فعال در زمینه تشخیص چهره هستید که عکس‌های پروفایل‌های شما را از صفحات مجازی و اینترنت استخراج کنند؛ یک ابزار جدید به نام Anonymizer می‌تواند به شما کمک کند که از چنگال آن‌ها فرار کنید. این ابزار هوش مصنوعی توسط استارتاپی به نام Generated Media ساخته شده است و می‌تواند چهره‌های جدیدی از پروفایل شما بسازد تا قابل شناسایی نباشید. این استارتاپ می‌گوید ابزار Anonymizer یک روش مفید برای نمایش دادن ابزارهای رسانه‌ای ترکیبی است. این موضوع در دنیای دیجیتال، یکی از بزرگترین دغدغه های افراد در پی حفاظت از اطلاعات شخصی آن ها است که، این اطلاعات به سرقت نرفته و مشکلاتی را برای افراد بی­گناه به وجود
نیاورد.

·       درباره Anonymizer

این سیستم روی ده‌ها هزار عکس گرفته شده در استودیوی Generated Media کار کرده و آموزش دیده است. این تصاویر روی شبکه generative adversarial networks یا GANs قرار گرفته‌اند که می‌تواند یک تصویر جدید از ترکیب دو تصویر واقعی بسازد. کار اصلی این شبکه، تولید یک نمونه تصویر جدید و بررسی وجود یک تمایز واقعی با نسخه‌های قبلی است. این روند یک حلقه بازخورد می‌سازد که در نهایت به تولید عکس‌های پروفایل واقعی می‌انجامد.

سازمان‌ها و شرکت‌ها باید مجوز استفاده تجاری از ابزار Anonymizer را خریداری کنند ولی کاربران شخصی می‌توانند از این ابزار به طور رایگان استفاده کنند؛ به شرط اینکه شرایط و قوانین وضع شده را نقض نکنند. در این سیستم، فقط باید یک عکس واضح از چهره خود که دارید مستقیم به روبرو نگاه می‌کنید؛ آپلود کرده و منتظر بمانید تا شبکه عصبی هوش مصنوعی ۲۰ پروفایل مشابه شما را ساخته و نمایش دهد. در گام بعدی، می‌توانید یک مورد از میان آن‌ها برای پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود مانند Clearview AI انتخاب کنید.

·       جلوگیری از استفاده های غیرقانونی

برخلاف بسیاری از سیستم‌هایی که دنبال دور زدن فناوری تشخیص چهره هستند و بیشتر مبتنی بر ترفندهای فریبکارانه توسعه داده شدند؛ ابزار Anonymizer روی طیف متنوعی از چهره‌های در کوتاه مدت کار کرده و یک خروجی نسبتا خوب دارد. البته، شرکت Generated Media تاکید می‌کند هنوز باید روی بهبود عملکرد آن کار کنند.

این استارتاپ می‌کند هدف‌شان یک بازارائه از هر فردی، فارغ از سن، جنسیت، قومیت یا خصوصیات جسمانی است. در تولید محتوای مطابق با دنیای واقعی و مبتنی بر هوش مصنوعی، نیاز به داده‌های آموزشی بیشتر هست تا سیستم بتواند بیشتر و بیشتر یاد بگیرد. این کار نیاز به تعداد زیادی مدل دارد و یک پروسه زمان‌بر است.

 

این استودیو پس از دو سال فعالیت، آموخته است چگونه مدل‌های متنوعی با ویژگی‌های منحصربه‌فردی تولید کنند که کاندید استفاده برای پروفایل شخصی هستند. این کار به شدت سخت است ولی تصمیم ندارند پا پس بکشند. بسیاری از کلون‌های ساخته شده، شباهت بسیار کمی به چهره‌ای دارند که قرار است جایگزین‌اش شوند. در برخی موارد، عکس ساخته شده بیشتر به چهره کودکی آن فرد شباهت دارد.

به هر حال، ابزار Anonymizer می‌تواند یک روش مفید برای دور زدن سیستم‌های تشخیص چهره باشد. البته، شرکت سازنده، استفاده از آن را برای کارهای غیرقانونی و خلاف‌کارانه ممنوع کرده است و نباید افراد با کمک آن در پی جعل هویت یا انجام فعالیت‌های مجرمانه باشند. همین‌طور، این ابزار هوش مصنوعی می‌تواند به سرعت بیشتری ما را به سوی دنیایی کاملا متقلبانه و دروغین سوق دهد. بسیار زودتر از آنچه تصور می‌کنید؛ یک نسخه شبیه‌سازی شده از خود واقعی شما در این دنیا ایجاد می‌شود.

·       جمع بندی

برای اطمینان از امنیت اطلاعاتی که در فضای مجازی منتشر می­کنید چه معیار هایی را در نظر گرفته اید؟
آیا به تمام پلتفرم های مربوطی که عکس های خود را در آن ها بارگذاری می­کنید اطمینان دارید؟
تمام سوال هایی که در بیشتر مردم در این­ باره دارند نیاز به ایجاد سیستم ها و پلتفرم هایی است که توانایی تغییر در عکس و اطلاعات را برای جلوگیری از سواستفاده را داشته باشد. در این مقاله نمونه­ای از این برنامه را به شما معرفی کردیم و تا حدودی توانایی حل این مشکلات را خواهد داشت. حال باید دید که در این دنیای بی­کران مجازی چه چیزهایی امنیت اطلاعات شخصی را برای کاربران تضمین خواهد کرد؟

 

 

منبع مقاله: https://www.1pezeshk.com